понеділок, 11 листопада 2013 р.

Свято української мови та писемності

6 листопада 2013 року в читальному залі Ужгородської ЦРБ було багатолюдно: прийшли читачі, учні та вчителі Сюртівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. На святі звучали пісні, вірші українською мовою.

     Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається рідною на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.
     Тому працівники центральної районної бібліотеки (директор – Валентина Валієва), бібліотекар і філолог української мови Сюртівської ЗОШ І-ІІІ ст.  Наталія Числак і Наталія Лепканич) провели 6 листопада цього року свято українській мові та писемності. Вони вміло розкрили тему свята: з того часу, коли винайдено писемність і почався період документальної історії людства, стало можливим не тільки передавати мовну інформацію на відстані, але й закріпити її в часі.
      У листопаді 1997 року було підписано Указ Президента України, у якому говориться: “На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановили: установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця”.  
       На свято крім своїх аматорів художньої самодіяльності були запрошені учасники дитячого колективу „Намисто” районного будинку культури (керівник Тетяна Раховська). Майже дві години звучали мелодійні, співучі слова рідної, української мови.

Немає коментарів: